Podsumowanie konkursu Poznajemy  Ojcowiznę

Sukcesem uczniów naszej szkoły zakończył się Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy ,,Poznajemy Ojcowiznę”. Była to już jego XXIV edycja.
Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej. Jak? Poprzez dostrzeganie i opisywanie w ciekawy sposób obiektów krajoznawczych czy tradycji kulturowych, a także wspomnień i wydarzeń historycznych. Czyli tego wszystkiego, co znajduje się wokół nas - w naszym otoczeniu, w życiu codziennym.
Dnia 7 kwietnia 2017 r. uczestniczyliśmy w uroczystym podsumowaniu  etapu wojewódzkiego we Włocławku. Przed  ogłoszeniem wyników odwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne i zwiedziliśmy wystawę  ,,Miasto - Ludzie - Rzeka''.
29 kwietnia odbyło się podsumowanie etapu oddziałowego w Żninie.

W kategorii prac indywidualnych :
II miejsce w etapie oddziałowym  i I miejsce w etapie wojewódzkim zajął
Oktawian Wilgórski z klasy I e za pracę pt. „ Cmentarze poniemieckie w gminie Żnin”

W kategorii prac zbiorowych :
I miejsce w etapie oddziałowym  i I miejsce w etapie wojewódzkim zajęły
Wiktoria Witucka i Małgorzata Trojan z klasy III b za pracę pt. „Wanda Dobaczewska wileńska żninianka”

W kategorii prac multimedialnych:
I miejsce w etapie oddziałowym  i III miejsce w etapie wojewódzkim zajął
Tymon Góralski z klasy III b za pracę pt. „Bohater odarty z honoru- losy Zygmunta Góralskiego”
II miejsce w etapie oddziałowym  i IV miejsce w etapie wojewódzkim zajęła
Bogna Świtała z klasy II c za pracę pt. „Pałuki bilardem stoją”

Zachęcamy innych uczniów, aby już teraz uważnie przyglądali się swojemu najbliższemu otoczeniu i poszukiwali tematów do prac na przyszły rok.
Opiekunem uczniów była Sylwia Trojan.