POWIATOWE TARGI PRACY I EDUKACJI

Dnia 06.04.2017 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Powiatowych Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie.

W trakcie Targów uczniowie wzięli udział w warsztatach  prowadzonych przez doradców zawodowych pracujących w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy  „Zaplanuj swoją karierę – zdobądź pracę swoich marzeń”.Gimnazjaliści  dowiedzieli się jak zaplanować swoją karierę zawodową, by  zdobyć swoją  wymarzoną pracę. Uzyskali również informacje, czego oczekują  pracodawcy od młodych ludzi wchodzących na rynek pracy (na jakie zawody jest zapotrzebowania a jakich fachowców jest na rynku pracy w nadmiarze). Zapoznali się też z bieżącą sytuacją na lokalnym rynku pracy. Udział w Targach stanowił dla młodzieży  doskonałą pomoc  i cenną wskazówkę w podjęciu decyzji dotyczącej przyszłości zawodowej.