Get Adobe Flash player

Wycieczka klas 1 do Torunia

Siódmego kwietnia uczniowie klasy 1 b, c, d i g wraz z opiekunami: p. Skalską, p. Rąpałą, p. Adamczyk i p. Drzewiecką, pojechały na wycieczkę naukową do Torunia.

Po wczesnym wyjeździe, bo o godz. 7:20, dotarliśmy do Torunia o 9:00. Z niewielkiego parkingu przeszliśmy spacerem do Kamienicy Alchemika - siedziby Centrum Chemii w Małej Skali. Tam zostaliśmy przywitani i poczęstowani kanapkami. Po niewielkim poczęstunku podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna z grup zabrała się za doświadczenia chemiczne. Poprzez proste doświadczenia otrzymaliśmy 3 gazy tlen, wodór i chlor.

W tym samym czasie druga grupa robiła własnoręcznie świeczki i mydła. Po skończonych zajęciach, grupy zamieniły się zadaniami. Po warsztatach (z modelowania, barwienia, produkcji pamiątkowych świec  i mydeł) oraz własnoręcznym eksperymentowaniu w parach nadszedł czas na pokazy chemiczne. Zostały one pokazane w tych samych grupach. Na pokazach, m.in. sprawdzaliśmy wybuchowe właściwości wodoru, tworząc bombę wodorową. Po udanym czasie w Centrum Chemii w Małej Skali nadszedł czas na ulubioną atrakcję każdego ucznia- McDonald's. Po zjedzeniu obiadu udaliśmy się do Manufaktury Słodyczy. Tam, zobaczyliśmy jak robi się cukierki oraz każdy miał okazję stworzyć własnego lizaka. Po wykonaniu słodkiej roboty nadszedł czas na zwiedzanie Torunia. Dowiedzieliśmy się paru ciekawostek o Mikołaju Koperniku, zobaczyliśmy krzywą wieżę, kościół i katedrę oraz stanęliśmy na brzegu Wisły.

Po wspólnym zdjęciu udaliśmy się do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Wrażenia po wycieczce na długo pozostaną w naszej pamięci!

Wiktoria Malak, kl. 1 c