Get Adobe Flash player

Monika i Zosia jadą na finał Turnieju Słowa

Monika Wałkowska z klasy 3e wyrecytowała sobie II miejsce w Turnieju Słowa „Słowem opowiedziane”, a Zofia Fryca z klasy 3c wyśpiewała II miejsce w Turnieju Poezji Śpiewanej „Słowem wyśpiewane” w Żnińskim Domu Kultury. Obie dziewczyny będą reprezentowały naszą szkołę 20 maja br. w Bydgoszczy podczas spotkań finałowych, na których pojawią się inni wybrani przedstawiciele z regionu bydgoskiego. Warto dodać, że w eliminacjach powiatowych wyróżnienie otrzymał Cezary Kozłowski z brawurowym wykonaniem wiersza W. Szymborskiej „Głos w sprawie pornografii”.

24 marca br. odbyły się szkolne  eliminacje do Turnieju Słowa „Słowa źródłem inspiracji”. Tego dnia jury w składzie p. Joanna Bauza, p. Bernadeta Kłoniecka i p.Magdalena Wódczak wysłuchało recytacji  14 utworów wierszowanych i prozatorskich oraz jednego utworu z poezji śpiewanej.

Turniej Słowa dla gimnazjalistów obejmuje trzy formy artystycznego wyrazu: turniej recytatorski, poezji śpiewanej i ilustratorski. Do etapu szkolnego zgłosili się uczestnicy w dwóch kategoriach: recytacja i poezja śpiewana. Jury może wytypować do udziału w eliminacjach powiatowych maksymalnie po dwóch wykonawców z każdej grupy wiekowej.

TURNIEJ SŁOWA „Słowem opowiedziane”

Klasy I reprezentowali: Laura Sztrajt, Helena Kłoniecka i Jan Krajewski z klasy Id oraz Aleksandra Erdman z klasy 1b. W klasach II swoje umiejętności zaprezentowali Julia Bauza, Aleksandra Gwit i Rafał Szary z klasy 2b, Milena Siejkowska z 2g oraz Barbara Starczewska z 2d. Z klas III wiersze recytowali: Monika Wałkowska z 3e, Cezary Kozłowski, Gracjan Lasak z 3g, Jakub Felcyna z 3c, Julia Karczyńska z 3f.

Jury wyłoniło dwoje uczniów z klas I: Laurę Sztrajt i Jana Krajewskiego, dwoje z klas II: Julię Bauzę i Rafała Szarego oraz dwoje z klas III: Monikę Wałkowską i Cezarego Kozłowskiego.

W eliminacjach powiatowych doceniono Monikę Wałkowską, której przyznano II miejsce za recytację utworu W. Szymborskiej „Miłość od pierwszego wejrzenia”. Uczennicę przygotowała do konkursu p. Joanna Bauza. Cezarego Kozłowskiego, którego prezentacja otrzymała wyróżnienie, przygotowała p. A. Łukomska – Paszkiet.

TURNIEJ SŁOWA „Słowem wyśpiewane”

Po raz pierwszy w eliminacjach szkolnych wystąpiła uczennica w kategorii poezja śpiewana. Była to jedyna kandydatka - Zosia Fryca z klasy III c („Dobranoc panowie!” A. Osieckiej). Uczennicę przygotowali p. Marek Nowak i p. Magdalena Wódczak.

W eliminacjach powiatowych Z. Fryca rywalizowała z inną dziewczyną. Ostatecznie jury przyznało Zosi II miejsce i to sprawiło, że będzie uczestniczyła w spotkaniach finałowych, które odbywać się będą w Salonie Hoffman Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury.