Get Adobe Flash player

Amfitryna „wyłoniła” zwyciężczynie!

Dopiero w 7. rundzie szkolnego konkursu mitologicznego poznaliśmy zwyciężczynie. Dziewczęta z klasy 1c Aleksandra Świtała i Antonina Głogowska – Olasińska pokonały rywalki z klasy 1d Laurę Sztrajt i Zuzannę Kędzierską w pytaniu o partnerkę Posejdona – Amfitrynę. Trzecie miejsce zajął zespół z klasy 1f Wiktoria Grygiel i Marta Bierońska.

22.03.2017 r. w sali 309 PG nr 1 odbył się szkolny konkurs mitologiczny. Wzięły w nim udział dwuosobowe zespoły z klas I. Uczniowie mieli okazję przygotować się do konkursu w oparciu o konkretne zagadnienia. Padały pytania o Tartar, Cerbera, ale i o najważniejsze atrybuty bogów. W konkursie trzeba było wykazać się wiedzą na temat związków frazeologicznych pochodzących z „Mitologii” oraz zajęć, którym oddawali się najbardziej znani bogowie.

Pierwszoklasiści bardzo ładnie przygotowali się do zmagań z „Mitologii”. Dopiero po IV rundzie odpadły dwie drużyny z najmniejszą ilością punktów. Później poprzeczka została zawieszona nieco wyżej. W ten sposób do VII rundy dotarły dwa zespoły – 1c i 1d. Dziewczęta walczyły dzielnie. Różnica wyniosła tylko 1 punkt. Ostatecznie zwyciężyły dziewczęta z klasy 1c.

Organizatorki konkursu pani Ewa Piątek i pani Magdalena Wódczak wręczyły zdobywcom I, II i III miejsca nagrody książkowe oraz dyplomy. Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie również otrzymali okolicznościowe dyplomy.